Sohbet

Sohbete başla

-

Chatki Yardım ve Bilgilendirmeler

Sohbet sitesini kullanan bir çok kullanıcı bu aşamalarda sorunlarla karşılaşır size bu konularda yardımcı olacak bilgileri burada sıralıyoruz. En çok rastlanan belli başlı sorunlar banlanma, kameranın çalışmaması, ceza alma gibi durumlardır.

Görüntülü sohbet ederken chatki sitesinde her insanın kendine özgü bir yapısı bulunmaktadır. Değinilen konular ya da hayata bakış açısı her insan için farklılık göstermektedir. Sohbet ederken de bu konularda birbirine yakın fikirleri olan insanlar ile daha eğlenceli sohbetler etmektedir. Kendi tarzınıza uygun bir insan ile sohbet etme imkanını sohbet siteleri ile bulmanız mümkündür. Her gün binlerce kişinin yer aldığı Chatki sitesinde insanlar ile sohbet ederek kimin sizin için daha uygun bir arkadaş olduğuna karar vermeniz son derece kolaydır.

Chatkide sohbet ederken kurallara uymanızı tavsiye ederiz ''görüntülü sohbet odalarında'' kurallara uyduğunuz sürece bir sorun yaşamazsınız.

Ban kaldırma ; sohbet ederken bağlantınız kesilir ve odaya bağlanamama sorunu yaşarsanız banlanmısınızdır. Ban işlemini kaldırmak için tarayıcı geçmişinizi silip modeminizi kapatıp açmanız yani ip adresinizi değiştirmeniz gerekmektedir çünkü bu durumda ip adresiniz banlanır. Eğer ip adresiniz sabit ise ip değiştirme programlarını kullanabilirsiniz.

Kameranız çalışmıyormu ; kamera açılmaması durumunda sisteme webcamınız tanımlanmamış olabilir ekranda gelen uyarıda mevcut kullanmış olduğunuz webcamı seçerek kameranızı aktif edebilir görüntülü konuşmaya devam edebilirsiniz.

Chatki Kuralları Nelerdir

* ; 18 yaşından küçük kullanıcıların siteyi kullanması yasaktır.
* ; Karşınızdaki kullanıcılara küfür etmeniz, hakaret etmeniz ve taciz etmeniz,
* ; Kamera karşısında çıplak olmanız, erotik ve porno içerikli videolar oynatmanız,
* ; Webcamınıza kamera programı tanımlayıp kendi görüntünüz yerine başka görüntü koymanız,
* ; Siyasi, reklam ve ticari amaçlı içerikler,
* ; Bu kurallara uymamanız durumda Chatkiden banlanabilirsiniz.

-